17 Şubat 2009 Salı

ACwTN (Arctic Cat with Turkish Name )


ACwTN, 'küresel ısınmanın etkileri ve sorumlu tüketim' konularıyla ilgili yazılar içeren "Arctic Cat with Turkish Name" adlı blogun içerik ve kapsamının genişletilmesi fikrinden ortaya çıkmış ve muhtemelen sevgili Naim'in başının altından çıkmış bir web sitesi.

Peki neymiş ACwTN' nin amacı kendilerinden dinleyelim; "İnternette küresel ısınma ve çevre bilincine yönelik bir çok kaynağa ulaşmak mümkün ancak bu kaynakların çok büyük bir bölümü İngilizce. Türkçe web siteleri ve blogların sayısı ise malesef çok az sayıda. Aslında Türkiye'de çevre konusunda duyarlı ve bildiklerini paylaşmaya hevesli birçok insan var. ACwTN'nin amacı bu insanları biraraya getirerek imece usülü, küresel ısınma ve çevre bilinciyle ilgili zengin bir bilgi kaynağı oluşturmak ve bu çevre topluluğunun çeşitli paylaşımlarda bulunabilecekleri bir online platform sağlamak."

ACwTN'e katılarak diğer çevreci üyelerle etkileşim kurabilir, çevreyle ilgili proje fikirlerinizi paylaşabilir veya var olan projelere katılabilirsiniz. Çevre duyarlılığının arttırılmasına bir şekilde katkıda bulunmak için tık tık

0 yorum: